Misja Gospodarcza Gulfood

Misja Gospodarcza Gulfood

Jesteśmy tuż po największych targach żywności w regionie MENA – Gulfood 2020, które odbyły się w ośrodku dubajskim wystawienniczym Dubai World Trade Center między 16 a 20 lutego br.

„Apples from Europe” nie mogło zabraknąć na tak istotnym wydarzeniu w regionie. Przedstawiciele kampanii promocyjnej „Siła smaku, witamin i kolorów – poznaj jakość jabłek z Europy” byli obecni podczas tych 5 – dniowych targów w roli aktywnych odwiedzających. Mimo braku stoiska osiągnęliśmy więcej niż niejedna wystawiająca się firma, mianowicie dzięki wcześniej zaplanowanym spotkaniom, dotarliśmy do właściwych ludzi z branży. Spotkania odbywały się nie tylko dubajskim ośrodku wystawienniczym Dubai World Trade Center, ale także na rynku owocowo-warzywnym Al Aweeer Fruit & Vegetable Market. Rozmawialiśmy zarówno z dotychczasowymi, jak i nowymi partnerami handlowymi. Nie wszyscy przedstawiciele branży owocowo-warzywnej ZEA planowali odwiedzić Gulfood, stąd odwiedzenie ich w ich siedzibach było doskonałym pomysłem. Podczas rozmów biznesowych prezentowaliśmy aktualne oferty sprzedażowe.

Podczas targów eksperci Unii Owocowej wzięli także udział w konferencji Gulfood Innovation Summit, oraz wysłuchali przemówienia „Rethinking Food”, wygłoszonego przez emiracką minister Stanu i Bezpieczeństwa Żywności (Minister of State for Food Security) Mariam bint Mohammed Saeed Hareb Al Mehairi. Kolejnym wydarzeniem, w którym nasza delegacja wzięła udział, było „Middle East Food Service Industry Overview”, którego głównym mówcą był Pan Vikrant Rohatgi, dyrektor Global Strategy Group - KPMG Lower Gulf Limited.

Ponadto delegacja zrealizowała 3 wizyty w lokalnych marketach, gdzie przedstawicieli Unii Owocowej zapoznali się z asortymentem jabłek oraz warunkami sprzedaży świeżych owoców. Zostało zrealizowano 50 spotkań B2B z lokalnymi oraz światowymi importerami, przedstawicielami sieci handlowych, osobami decydującymi o zakupie owoców.

Wizyta w Dubaju była także okazją do wstępnego zaproszenia do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów Speciality Food Festiwal, które odbędą się w Dubai World Trade Center między 6 i 8 kwietnia br.