Odmiany

Leaf

Odmiany jabłek europejskich

Czas ruszyć w podróż po niezwykłych odmianach europejskich jabłek. W jej trakcie czeka Cię kilka ciekawych przystanków, na których poznasz odmiany jabłek, ich właściwości, smak, kolor. Dowiesz się, kiedy dojrzewają i kiedy są zbierane, po jakie jabłka warto sięgać w danym miesiącu. No to ruszamy!

Leaf

Wybierz interesujący Cię miesiąc

STY
LUT
MAR
KWI
MAJ
CZE
LIP
SIE
WRZ
PAŹ
LIS
GRU

Jonagored

Duże i bardzo duże owoce. Skórka gładka, o ciemnoczerwonej, głębokiej barwie. Jabłka mają miodowy i jednocześnie słodko-kwaśny smak. Owoce są duże, wybarwione na czerwono, o kruchym, soczystym miąższu. Gotowe do zbioru pod koniec września. Można je przechowywać w chłodni z kontrolowaną atmosferą do czerwca.

Red Chief

Odmiana o średnich i dużych owocach, z błyszczącą i twarda skórką. Bardzo ciemny kolor, karmazynowy, w 100% wybarwiony. Miąższ jest słodki i chrupiący, zwarty. Niezwykle aromatyczne. Do zbioru dojrzewa w połowie października. Owoce tej odmiany można przechowywać do końca czerwca.

​​​​​​​Najpopularniejsze sporty: Red chief, red early, camspur.

Idared

Owoce tej odmiany są średniej wielkości, mają grubą, błyszczącą, zieloną ​​​​​​​skórkę, pokrytą czerwonym rozmytym rumieńcem. Miąższ tej odmiany jest soczysty i lekko kwaśny. To odmiana późnozimowa – owoce dojrzewają do zbioru w październiku. W chłodni z atmosferą kontrolowaną można je przechowywać do końca czerwca.

​​​​​​​Najpopularniejsze sporty: Najdared

Gala

Jabłka średniej wielkości, o stożkowatym kształcie. Żółto-czerwona skórka jest gładka i lekko błyszcząca. Gala charakteryzuje się miąższem kremowym, delikatnym i chrupkim, o słodkim smaku. Owoce osiągają dojrzałość zbiorczą na przełomie września i października.

Najpopularniejsze sporty: Royal Gala, Gala Must, Gala Schnico, Gala Schniga, Gala Schnico Red, Gala Natali.

Golden Delicious

Odmiana jabłek średniej wielkości z zielonkawożółtą, lekko ordzawioną skórką. To jedna z najsmaczniejszych odmian deserowych o słodkim, soczystym miąższu. Idealna dla dzieci. Owoce dojrzewają do zbioru w drugiej połowie października. W zwykłej chłodni można je przechować do końca lutego, a w chłodni z atmosferą kontrolowaną do końca czerwca.

Red Jonaprince

Duże i bardzo duże owoce, o bardzo głębokim czerwonym kolorze. Skórka jest gładka i mocno błyszcząca. Owoce są bardzo aromatyczne, o słodko-kwaśnym smaku. Dojrzewają w drugiej połowie września. Red Jonaprice jest idealną odmianą eksportową, ze względu na dobre właściwości przechowalnicze.