Targi SIAL Middle East

Targi SIAL Middle East

Reprezentanci Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” oraz Związku Sadowników RP wzięli udział w targach SIAL Middle East, które odbyły się między 9 i 11 grudnia w Abu Dhabi. Była to okazja dotarcia do przedstawicieli branży nie tylko z emiratu Dubaj, a także stolicy ZEA – Abu Dhabi. Targi odwiedzali dystrybutorzy i media z całego regionu Zatoki a także państw ościennych, dzięki czemu europejskie jabłka są coraz bardziej zauważalne i znane.

Stoisko kampanii w Abu Dhabi National Exhibition Center wyróżniało się nie tylko pięknym designem, ale także zapachem i smakiem europejskich jabłek, którymi odwiedzający mogli się do woli częstować i zachwycać ich smakiem.

Stoisko jabłek europejskich zaszczycili swą obecnością m.in. wysocy przedstawiciele takich instytucji, jak np. Pan Ahmed Al Breiki, Dyrektor DED (Dubai Economic Development), oddział Abu Dhabi. Spotkaliśmy się z przedstawicielami ESMA (Emirates Authority For Standardization & Metrology). Wzięliśmy udział w prezentacji ESMA odnośnie norm dotyczących eksportu do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, zdobywając cenną wiedzę dla naszych eksporterów. Odbyliśmy także spotkanie z reprezentantami Abu Dhabi Chamber of Commerce oraz przeprowadziliśmy 14 spotkań b2b z przedstawicielami największych dystrybutorów i importerów jabłek oraz sieciami handlowymi. Spotkaliśmy się mi.in z szybko rozwijającą się siecią supermarketów VIVA (obecnie 20 supermarketów w ZEA), należącej do Landmark Group, oraz takimi dystrybutorami, jak: Technav Trading, Mehtab, Al. Dahra, KAF, Farzana Trading, Fit Fresh, Barakat i wieloma innymi.

Nasze stoisko odwiedził także Ambasador RP w ZEA, Pan Robert Rostek, oraz Pani Katarzyna Rzeźniczek - I Radca, Przedstawicielka Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która bardzo aktywnie wspierała nasze działania podczas targów, kojarząc nas z wszystkimi kluczowymi instytucjami branżowymi w Abu Dhabi, jak np. Abu Dhabi Food Agriculture and Food Safety Authority, czy wspomniana ESMA.

Udział w SIAL Middle East z pewnością był wspaniałą okazją, żeby podtrzymać dotychczasowe relacje z emirackimi podmiotami z sektora owocowego, nawiązać nowe kontakty i promować wyjątkowość jabłek europejskich.