Targi WOP Dubaj

Targi WOP Dubaj

Kampania promocyjna „Siła smaku, witamin i kolorów. Poznaj jakość jabłek z Europy” nabiera coraz większego tempa. To między innymi za sprawą targów WOP Dubai (World of Perishables), w której udział wzięli reprezentanci Stowarzyszenia Polskich Dystrybutorów Owoców i Warzyw „Unia Owocowa” oraz Związku Sadowników RP.

Impreza odbywała się między 12 a 14 listopada br. w ośrodku wystawienniczym Dubai World Trade Center a jej unikalność polega między innymi na tym, że jest ona dedykowana wyłącznie światu owoców i warzyw.

Na niemal 50-metrowym stoisku, sfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, producenci i dystrybutorzy jabłek mieli okazję przez 3 dni odbywać spotkania z kontrahentami nie tylko z Emiratów, ale i całego regionu Zatoki. 

Stoisko jabłek europejskich zaszczycił swą obecnością m.in. Buti Saeed Al Ghandi, wiceprezes Dubai World Trade Center, który podczas tzw. VIP tour, zatrzymał się przy polskim stoisku i podczas rozmowy z reprezentantami Stowarzyszenia „Unia Owocowa” spróbował europejskie jabłka i mógł osobiście przekonać się o ich walorach. W spotkaniu uczestniczył Ambasador RP w ZEA, Robert Rostek.

Ze strony polskiej dyplomacji dużego wsparcia udzieliła Pani Katarzyna Rzeźniczek - I Radca, Przedstawicielka Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wśród innych znamienitych gości odwiedzających stoisko jabłek europejskich znaleźli się także Pan Saif Saeed Al Saadi, starszy specjalista ds. higieny handlu żywnością z Departamentu Bezpieczeństwa Żywności Dubai Municipality oraz Pan Mark Napier Dyrektor Dubai World Trade Center, odpowiadający m.in. za takie imprezy jak Gulfood – największe targi spożywcze w regionie Bliskiego Wschodu.

Nasi producenci i dystrybutorzy odbyli bardzo dużo kluczowych spotkań biznesowych z lokalnymi importerami i dystrybutorami, a także sieciami hiper i supermarketów. 

Eksperci odwiedzili także rynek owocowo warzywny Al. Aweer w Dubaju, gdzie swoje siedziby mają niemal wszystkie firmy z tego sektora, znajdują się tam też chłodnie i magazyny.

Spotkali się oni między innymi z szefami zakupów kategorii owoców i warzyw z największej sieci hipermarketów w regionie – LuLu Group, MAF Carrefour oraz Choithrams i wieloma najbardziej liczącymi się dystrybutorami, takimi jak: KAF Group, Gholami & Abedi, Farzana Trading, Fruit Line Trading, Rush Group, Altaf Hussain Trading, Jaleel Hilding, Fit Fresh, Golde garden Foodstuff Trading, Barakat czy Al. Bakrawe. 

Drugiego dnia targów zorganizowaliśmy konferencję, na której nasi eksperci ze Stowarzyszenia „Unia Owocowa” wygłosili trzy prelekcje: „Informacja o celach i głównych działaniach kampanii”, „Charakterystyka, produkcja i logistyka europejskich jabłek”, oraz „Poziom eksportu jabłek z Europy wraz z procesem certyfikacji eksportowanych owoców”.

Słowo wstępne wygłosiła Pani Katarzyna Rzeźniczek, I Radca Ambasady RP w Abu Dhabi, Przedstawicielka Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, tym samym nadając imprezie większy prestiż. Frekwencja podczas naszych prezentacji przeszła nasze oczekiwania. Liczni przybyli z zainteresowaniem słuchali poszczególnych prezentacji. Wśród słuchaczy znaleźli się zarówno kluczowi importerzy i dystrybutorzy owoców, najważniejsi przedstawiciele mediów ZEA, a także przedstawiciele takich ważnych instytucji, jak Dubai Municipality.

Udział w WOP Dubaj z pewnością był wspaniałą okazją, żeby podtrzymać dotychczasowe relacje z emirackimi podmiotami z sektora owocowego, nawiązać nowe kontakty i promować wyjątkowość jabłek europejskich.