Zero waste

Zero waste

Jabłka to owoce XXI wieku. Są uniwersalne, smaczne, dostępne przez cały rok, a do tego świetnie wpisują się w nowoczesne trendy ekologiczne. Wiesz, że jabłka idealnie nadają się do przestrzegania zasady zero waste? Można je zjeść w całości, razem ze skórką, a także… ogryzkiem! Warto jedynie zostawić gniazdo nasienne, które do jedzenia się nie nadaje.

Skórki jabłek to bogactwo witamin i składników odżywczych. Niemal połowa błonnika zawartego w jabłku znajduje się właśnie w skórce. Poza tym, w skórce występują witaminy A, C i K, a także wapń, fosfor i potas.*

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zjadać również pestki.

Popularny obecnie nurt zero waste daje niemal nieograniczone możliwości wykorzystywania pomijanych części jabłek. Wysuszone skórki można dodać np. do herbaty albo zrobić z nich pieczone cynamonowe chipsy.

Jabłka to owoce uniwersalne. Świetnie smakują surowe, jako drugie śniadanie lub przekąska, którą zawsze możesz mieć pod ręką. Z jabłek można zrobić sok lub orzeźwiający kompot. Owoce te dobrze poddają się wszelkiej obróbce termicznej: można je piec, smażyć, dusić i gotować. Idealnie komponują się jako dodatek do sałatek, a nawet mięsa. Z jabłek powstaje najpopularniejsze chyba ciasto – szarlotka. Możliwości (i przepisy) są niemal nieograniczone.

*Źródło: http://www.whfoods.com/genpage.php?tname=foodspice&dbid=15